mała firma okiem księgowej

Chcę legalnie wysyłać faktury emailem!

wfirma.pl
Potrafisz więcej, gdy jesteś online.

Wpis archiwalny

Właściwie nie o mnie tu chodzi.

Chodzi o kolejne, bzdurne prawo. Egzekwowane przez niektóre urzędy skarbowe.

Jeśli wręczasz kontrahentowi fakturę, lub wysyłasz mu ją ? na przykład pocztą, faktura może być zwykłym wydrukiem z komputera. Bez pieczątki i podpisu.

Ale jeśli klient pobierze fakturę z twojego systemu komputerowego lub sam wydrukuje przesłaną emailem ? to macie problem. Faktura elektroniczna powinna zostać podpisana certyfikowanym podpisem elektronicznym.

I nawet nie chodzi o cenę zestawu do podpisów elektronicznych. Ale niech ktoś mi wytłumaczy, czym się różni faktura, którą ja wydrukuję i wyślę Ci pocztą, od tej, którą wydrukujesz sobie sam.

Zagięciami? No tak, zanim włożę ją do koperty ? to muszę ją złożyć przynajmniej na połowę.

Jedna z firm odwołała się od decyzji urzędu skarbowego, kwestionującego odliczenia z ?nieposkładanych? faktur, do sądu. I uzyskała korzystny dla siebie wyrok z NSA.

Wyrok ten odbił się szerokim echem w mediach, więc pewnie o nim słyszałeś. Ale Ministerstwo Finansów ogłosiło, że wyrok owszem uznaje. Ale odnosi się on tylko do tej jednej, konkretnej firmy. Zasady obowiązujące wszystkich innych pozostają niezmienione.

Jedyne, co może zmienić bzdurne prawo, to oddolny ruch obywateli. Jeśli ty też chcesz wysyłać faktury e-mailem legalnie., albo po prostu chcesz w Polsce logicznego prawa dołącz do facebookowej grupy, osób sprzeciwiających się temu przepisowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.