mała firma okiem księgowej

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej ? jak napisać biznesplan w Małopolsce

wfirma.pl
Szukasz profesjonalnego narzędzia do analizy Twojej firmy?

Nie wiem czy wiesz, że wzory biznesplanów we wszystkich projektach, w których przyznaje się dotacje unijne w województwie małopolskim są bardzo podobne. Różnią się szczegółami, ale opierają się na jednym wzorze, opublikowanym jakiś czas temu i ?namaszczonym? do stosowania przez Wojewódzki Urząd Pracy. Wzór ten nieco różni się od klasycznych schematów pisania biznesplanu, ale podoba ci się czy nie ? obowiązuje i dostaniesz go do napisania.

Zastosowanie ujednoliconego wzoru biznesplanu (wraz ze schematem punktowania) może dawać wrażenie, że istnieje pewna porównywalność przedsięwzięć, które w województwie małopolskim otrzymały dotację z działania 6.2 PO KL.

Efektem stosowania tego wzoru jest to, że wszyscy piszący mają podobne problemy. Kiedy pierwszy raz wydrukowałam sobie tabelkę z biznesplanem, który miałam napisać, pomyślałam sobie, że jest on napisany po chińsku. I kosztowało mnie na prawdę sporo pracy, żeby go rozpracować. Bardzo przydały się stare notatki ze studiów. Miałam przecież zajęcia o pisaniu biznesplanu.

Kiedy pisałam następny  biznesplan, równolegle przygotowywałam schemat według , którego mogłam szybko i sprawnie przygotować kolejne. Ten schemat sprawdził się u kilkorga moich znajomych. Zauważyłam też sporo miejsc, w których łatwo można stracić punkty.

Moimi spostrzeżeniami dzielę się w serii darmowych porad, przygotowanych specjalnie dla ciebie. W prosty sposób możesz sobie ułatwić napisanie biznesplanu, który pozwoli ci zdobyć 40 tysięcy dla twojej nowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.