mała firma okiem księgowej

Efaktura ? wystawianie faktury elektronicznej w ifirma.pl

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Wpis archiwalny

Wczoraj w nocy ekipa ifirmy zainstalowała majowe aktualizacje. Uznałam, że ta wprowadzone zmiany są bardzo interesujące, więc postanowiłam przyjrzeć się im z bliska. Najistotniejszą zmiana jest poszerzenie obsługi faktur elektronicznych (tzw. efaktur), zarówno przy ich wystawianiu jak i przyjmowaniu.

Jak wystawić efakturę?

Krok 1. Poprosić klienta o zgodę.

Aby klient mógł otrzymywać od Ciebie faktury elektroniczne, musi najpierw wyrazić swoją zgodę. Może to zrobić w tradycyjnej formie pisemnej lub elektronicznej. Więc jak się za to zabrać.

    1. Wchodzisz do Menu ?Kontrahenci? i znajdujesz klienta, którego chcesz poprosić o wyrażenie zgody.
      Edytujesz jego kartotekę i w odpowiednią rubrykę wpisujesz adres e-mail. I zapisujesz zmodyfikowaną kartotekę. Teraz na dole kartoteki możeszy kliknąć na przycisk ?Wyślij zapytanie o zgodę na e-faktury?.Po jego kliknięciu system generuje maila do twojego klienta.

  1. Klient otrzymuje w mailu również załącznik PDF, który powinien zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania firmy i odesłany do ciebie w wersji papierowej albo elektronicznej (z podpisem elektronicznym). Wersję papierową archiwizujesz w teczce, na wersje elektroniczne przyda się osobny folder. W każdym razie jeśli masz już zgodę klienta, możesz zaznaczyć posiadanie takiej zgody w kartotece klienta i wystawiać mu faktury elektroniczne.

Krok 2. Wystawianie faktury

Z technicznego punktu widzenia wystawienie faktury elektronicznej w ifirma.pl nie różni się od wystawienia zwykłej faktury. Jeśli w kartotece klienta odznaczyłeś posiadanie zgody na wysyłanie e-faktur, to po zapisaniu przychodu, w menu na dole faktury uaktywnia się przycisk ?Wyślij mailem e-fakturę?.

Po takim wysłaniu faktura zostaje zablokowana i zmian możesz dokonywać wyłącznie za pomocą faktury korygującej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.