mała firma okiem księgowej

Firma z dotacją ? wybór programu księgowego

wfirma.pl
Potrafisz więcej, gdy jesteś online.

Zaczęłam ostatnio księgować dwie firmy. Praktycznie ?bliźniaczki?. Ruszyły prawie równocześnie, działają w podobnych branżach. I co więcej ? obydwie dostały dotację. A to oznacza całe mnóstwo ?nietypowych? sytuacji i przypadków.   Z punktu widzenia księgowej ? wyzwanie. (A z drugiej strony ? wydają te dotacje na bardzo podobne rzeczy, więc jak coś wymyślę w jednej firmie ? to prawie na pewno przyda się w tej drugiej.)

I co zrobiłam z tymi bliźniaczkami?

Nowoczesne teorie wychowawcze mówią, żeby bliźniaczkom umożliwiać odróżnianie się od siebie. Nie ubierać ich identycznie, pozwalać na odrębne działania? OK, ale to są firmy. A firmy postanowiłam potraktować jako poligon doświadczalny i urządziłam test porównawczy, prawdziwe starcie gigantów

Ifirma vs. Wfirma

Trochę już na nich poksięgowałam. Mam cały folder plików z notatkami i zrzutami ekranów różnych ciekawych przypadków. I będę o nich szczegółowo opowiadać.

Test oczywiście jest tendencyjny. Niestety, nie wyjdę poza moje przyzwyczajenia. Ale myślę, że pozwoli Ci przyjrzeć się tym programom zanim zdecydujesz się na ich osobiste testy :) .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.