mała firma okiem księgowej

Księgowość on-line (7) ? ile to kosztuje?


Banner reklamujący pakiet Księgowość i Fakturowanie

Wpis archiwalny

Jeśli zastanawiasz  się nad wyborem programu do księgowości on-line dla twojej firmy to zapewne liczysz ile pieniędzy musisz przeznaczyć na ten cel.

Prosta odpowiedź: dość dużo. W przypadku programów on-line płacisz również za pomoc techniczną, za regularne robienie kopii zapasowych i za przechowywanie danych księgowych przez 5 lat.  Usługodawca robi te rzeczy za ciebie, więc i korzystanie z programu kosztuje zwykle trochę więcej niż z programu stacjonarnego.

Mam jednak dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, im dłuższy okres korzystania z usługi opłacasz jednorazowo, tym jest taniej. Po drugie, może być jeszcze taniej, ba? , w pewnych przypadkach możesz korzystać z programów do księgowości internetowej za darmo. Tak, tak, nie dziw się, możesz mieć darmowy program do prowadzenia KPiR.

Zacznijmy jednak od opcji płatnych.

Wszystkie poniższe ceny są cenami netto, więc należy do nich doliczyć 22% vat.

Najtańszym serwisem, co w pewnym sensie usprawiedliwia mankamenty, o których wcześniej pisałam , jest serwis szybkafaktura.pl. Podstawowy moduł zawierający narzędzia do księgowania zakupów i sprzedaży oraz związane z tymi zagadnieniami raporty kosztuje 8 zł miesięcznie. Jeśli łączymy go z programem do KPiR lub prowadzenia magazynu, zapłacimy 15 zł, natomiast wszystkie moduły kosztują 21 zł za miesiąc.

Przy zakupie półrocznego abonamentu otrzymujemy 5% rabatu, więc korzystanie z usług tego serwisu kosztuje nas odpowiednio:  7,60 zł, 14,25 zł lub 19,95 zł miesięcznie.

Jeśli decydujesz się zapłacić za rok z góry, szybkafaktura.pl oferuje Ci 12% obniżkę. Płacisz więc, w zależności od wybranego pakietu, 7,04 zł, 13,20 zł lub 18,48 zł za miesiąc.

Cena za program jest dość niska, pisałam już jednak o tym, że brakuje w nim kilku modułów, które bardzo przydają się w większości firm.

Trochę drożej jest w wfirma.pl . Teoretycznie drożej, bo dużo będę miała do napisania o tym serwisie w kontekście tego, z czego można w nim skorzystać za darmo. Tu wspomnę tylko, że istnieje w nim możliwość skorzystania z darmowego programu do fakturowania. Bardziej zaawansowana opcja tego programu kosztuje 8,33 zł netto (i jest sprzedawana w pakietach 3, 6 i 12 miesięcznych).
To co mnie najbardziej interesuje ? pełny program do prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów wraz z ewidencjami kosztuje 40 zł, jeśli płacisz za pojedynczy miesiąc i 33,33 zł w pakietach 3, 6 i 12 miesięcznych.

 

Jeśli zdecydujesz się wybrać ifirma.pl za miesiąc dostępu do serwis zapłacisz 45 zł przy comiesięcznych płatnościach i 37,50 zł w pakiecie 6 miesięcznym lub rocznym.

Najdroższy jest bookkeeper.pl , kosztujący 49 zł przy płatności comiesięcznej, 45 zł w pakiecie półrocznym i 39 zł w pakiecie rocznym.

Serwisy te jednak różnią się od siebie w istotny sposób. Wybierając program do swojej firmy, przyjrzyj się ich możliwościom i swoim potrzebom, nie ograniczaj się do prostego porównania cen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.