mała firma okiem księgowej

A w jakim programie ty prowadzisz księgowość?

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Pytanie było krótkie, ale konkretne: ?A w jakim programie ty prowadzisz księgowość??? A że powtarzało się kilka razy w mojej poczcie, to tym razem odpowiem publicznie tu, na blogu?

No więc, księguję na ifirma.pl, wfirma.pl i czasem na e-conomic.pl (to jest program do pełnej księgowości, czasem pomagam w jednej ze znajomych firm). Prawdopodobnie od października będę księgować jedną z firm na infakt.pl. Ale to przyszłość.

To jednak nie usatysfakcjonowało mojego rozmówcy. ?Ale w jakim programie księgujesz swoją firmę???

No dobrze, karty na stół?

Księgowość swojej własnej, osobistej działalności gospodarczej prowadzę na wfirmie.


?A dlaczego??

Powodów jest kilka, a pewnie i ciebie one interesują.

 1. Mam program za darmo.Dawno, dawno temu wfirma.pl miała dość zabawny program partnerski. Jeśli moja strona przesłała im klienta, który zapłacił za jakąś usługę, to za każdą wydaną przez klienta złotówkę dostawałam 1 punkt. I mogłam wymienić te punkty na płatne pakiety usług w relacji 1 punkt / 1 zł. Ale nie mogłam wymienić ich na złotówki. Z mojego bloga zapisało się sporo poleconych. I punktów z tamtego programu mam tyle, ze wystarczy mi na darmowy program księgowy do końca świata i o jeden dzień dłużej ;-) . a przynajmniej na baaaardzooooooo dłuuuuuugoooooo.To istotna zaleta. Możesz być jednak pewien, że jestem osobą wygodnicką i leniwą. I gdybym miała darmowy dostęp do kiepskiego programu, to wcale nie chciałoby mi się z nim męczyć. Ani bym go nie używała (bo po co się męczyć) ani nie polecała innym. A wfirma to na prawdę fajny program księgowy.
 2. Kilka rzeczy, które uwielbiam.
  • Import ?kilometrówki? z Excela.To jest funkcja, którą zawsze chciałam mieć w programie księgowym i którą wprowadzono w wfirmie po mojej sugestii. Używam prywatnego samochodu w celach firmowych. Jeżdżę na bardzo powtarzalne trasy. Robię sobie tabelę w Excelu z trasami (metoda kopiuj-wklej) i jednym kliknięciem importuję ją do programu księgowego. To oszczędza mi około godziny nudnego klepania tras w programie.
  • CRMProsty moduł do zarządzania adresami klientów i kontaktami z nimi. Jak na moją skalę działalności ? zdecydowanie wystarczy.
  • Mailowe przypominanie o konieczności zapłaty składek, podatków i faktur z odroczonym terminem sprzedaży. Oraz o niezapłaconych fakturach, które wystawiłamBardzo istotna funkcja, zwłaszcza dla osób, które, tak jak ja, żyją nieco ?na bakier? z kalendarzem. Zwłaszcza przypominanie o składkach i podatkach może uratować ci tyłek. Ba, ustaliłam nawet, że w tym dniu, gdy wfirma przypomina mi o konieczności zapłaty składek ZUS, płacę również inne opłaty stałe (przedszkole, internet, telefony).
  • Magazyn.
  • Prosty moduł z analizami finansowymiKilka wykresów, które wcześniej robiłam sobie w arkuszu kalkulacyjnym. Pozwalają się szybko zorientować, jak idzie twojej firmie pod względem finansowym
  • Wysyłanie papierowych faktur pocztą przez firmę positivo.pl

Modułów jest sporo, bo są jeszcze ?Kadry? ,  jest terminarz? Wszystko skrojone na miarę mikrofirmy. I za to lubię wfirmę.

Swój program księgowy pochwal (albo zgań) w komentarzu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.