mała firma okiem księgowej

Ifirma.pl też ma raporty!

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Pomysły chodzą parami. A może nawet w stadach. ;)  Niedawno pisałam o fajnej funkcji w wfirma.pl ? o analizach . Bardzo spodobały mi się wykresy generowane przez ten program. I mimo tego, że mój czytelnik wykrył w nich pewien mankament ? dalej mi się podobają. Chcesz wiedzieć dlaczego?

 

Ok, to nie jest jakaś straszna tajemnica. Wykresy zaproponowane przez wfirmę to te te same, które ja zwykle robię w excelu ? na własny użytek.

Dla porządku powiem, że nic w tej sprawie nie podpowiadałam. Ale miło mi jest, że ktoś także uważa te zestawienia za istotne. Mam nadzieję, że panowie z wfirmy wymyślą jak rozwiązać sprawę z paragonami .

Księgując styczeń w ifirmie trafiłam na podobną funkcję. W menu ?Start? dodano zakładkę ?Raporty?. I co tam znajdziesz?

  1. Krzywa przychodów i wydatków za zadany okres. Dodatkowo mamy tabelę z liczbami. Dla krótszych okresów dane przedstawione z podziałem na dni, dla dłuższych na tygodnie lub miesiące. Można na wykresie pokazać zakup oraz sprzedaż towarów i materiałów, albo wszystkie przychody i koszty.
  2. Krzywa przyrostowa przychodów i wydatków za zadany okres. Funkcjonalności j.w.
  3. Słupkowy wykres przychodów i wydatków dla zadanego okresu. Pokazuje sumę przychodów i wydatków, więc mamy ładne dwa słupki. Szkoda, że nie pomyślano np. o krzywej w rozbiciu na miesiące ? taki wykres lepiej pokazuje płynność firmy.
  4. Krzywa zysku/strat za określony okres. Działa podobnie jak wcześniej pokazane wykresy.
  5. I chyba najciekawsze zestawienie ? wydatki i przychody dla konkretnego kontrahenta. Dobre narzędzie. Czasem warto przyjrzeć się ile pieniedzy przynosi nam dany klient.

Generalnie opcja raportów jest bardzo ciekawa, ładnie zrobiona, kolorowa. I wykresy można drukować. A o konkretnych zastosowaniach poszczególnych raportów dostępych w wfirmie i ifirmie napiszę wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.