mała firma okiem księgowej

Jak wybrać właściwy program księgowy dla swojej firmy?

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Jeśli jesteś użytkownikiem linuxa

nie masz z tym wielkiego problemu. Prawdopodobnie znajdziesz dwa polskie programy księgowe (a właściwie dwóch producentów programów )+ kilka systemów działających on-line ? i z ich oferty pewnie będziesz w stanie wybrać coś odpowiadającego twoim potrzebom.

A co jeśli używasz Windows?

Heh, zapewne staniesz przed dylematem ?osiołkowi w żłoby dano?? ;D już po pierwszej próbie wygooglania czegoś odpowiedniego będziesz mieć mnóstwo ofert programów. Prostych i rozbudowanych. On-line i stacjonarnych. Tańszych, droższych, a nawet darmowych.

Jak więc wybierać program do prowadzenia księgowości Twojej firmy?

 

OSTROŻNIE I ROZWAŻNIE

Jeśli już zaczniesz księgować w jednym programie, to w przypadku gdy nie spełni on twoich oczekiwań, migracja do zupełnie innego programu będzie sporym problemem ? tym większym, im większa jest Twoja firma.

Badając wcześniej swoje potrzeby

Jeśli prowadzisz jednoosobową firmę usługową, w której nie potrzebujesz magazynu i modułu kadrowego ? nie musisz kupować wielkiego ?kombajnu?. I odwrotnie jeśli np. będziesz powadzić magazyn i rozliczać różne umowy ? niech twój program ma te elementy, których potrzebujesz.

Testując łatwość obsługi

Im bardziej przyjazny program, tym mniej czasu spędzisz na uczeniu się go i poszukiwaniu różnych opcji.

Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że producent nie zaprzestanie rozwijania programu i udzielania wsparcia użykownikom.

Przyjrzyj się różnym ofertom,

zbadaj ich ceny, zakres spraw jaki obsługuje program, jakie są zasady i ceny akualizacji programu i uzyskiwania wsparcia producenta. Zainstaluj sobie wersje próbne. Zadzwoń lub wyślij maila do obsługi klienta ? oni też są ważnym elementem Twojego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.