mała firma okiem księgowej

Księgowość on-line (3) – czy warto zakochać się w wfirma.pl?

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Wpis lekko archiwalny – wfirma.pl cały czas się dynamicznie rozwija i coraz bardziej ją lubię.

 

Z programu wfirma.pl korzystam znacznie rzadziej niż z jego największego konkurenta. Ot, mam na nim jedną malutką firmę i moje osobiste konto testowe, na którym nie prowadzę żadnej firmy, ale sprawdzam działanie tego programu. Od stycznia zamierzam pracować tam więcej. A dlaczego?

Jest to program, który wymaga od osoby księgującej dużo większej uwagi i wiedzy niż ifirma.pl. Tu masz do dyspozycji wszystkie dokumenty. Ty myślisz i ty decydujesz. Przypomina „zwykłe” programy księgowe więc wymaga pewnego obycia lub przyzwyczajenia się do układu. Nie prowadzi Cię za rękę. Ale ma kilka niezaprzeczalnych zalet.

Darmowe wystawianie faktur

To taka marchewka. Możesz korzystać z programu do fakturowania za darmo. Jak długo chcesz. Jedyne, co się pojawia, to informacja na fakturze, że została wydrukowana w darmowej wersji wfirma.pl

EDIT CZERWIEC 2013:  Wfirma nie reklamuje się z darmowym programem do fakturowania, ale po zakończeniu okresu testowego lub płatnego można bez ograniczeń korzystać z dawnego, darmowego programu do fakturowania.

Bajeranckie szablony faktur

W darmowej wersji możesz wybierać między dwoma wzorami. W płatnych wersjach dostajesz dalsze trzy szablony. Ładne, estetyczne, czytelne. Takie lubię. :)

Kalendarz, CRM, noty korygujące, automatyczne „pilnowanie” rozliczeń faktur

Niby drobiazgi. Ale bardzo ułatwiają życie.

Opcje import/eksport

Jeśli przechodzisz do programu wfirma.pl z innego programu możesz zaimportować dane kontrahentów (możesz też je wyeksportować i korzystać z nich w innym programie. Podobnie jest też z fakturami.

Ja chętnie bym zaimportowała to programu moje tabelki z przebiegiem kilometrów – a takiej opcji nie ma. (Ale i tak „klepanie kilometrówki” jest rozwiązane wygodniej niż u konkurenta.)

Wielodostęp

To opcja, której bardzo brakuje mi w ifirma.pl. Daje możliwość przydzielenia różnych uprawnień różnym użytkownikom programu. Każdy robi to, na czym się zna i co mu pozwolił administrator. :)

Żeby nie było, że tak jest wszystko pięknie i różowo. I że się już zakochałam ;) . Niestety, w wfirma.pl

nie ma modułu Kadry.

EDIT CZERWIEC 2013: Kadry od dawna są.

Wszystkie sprawy związane z umowami o pracę czy cywilnoprawnymi trzeba przygotowywać w innym programie i dopiero później księgować. Na forum dla użytkowników znalazłam informację, że Kadry będą dostępne już w grudniu. Czekam więc.

Jak dla mnie program jest zachęcający, dobrze mi się na nim pracuje i zamierzam od stycznia przenieść tam jedną z firm. I dopiero po pewnym czase będę mogła napisać Ci czy było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.