mała firma okiem księgowej

Księgowość on-line ? dlaczego aż tyle za nią płacisz?

Jakbyś nie liczył, usługi polegające na udostępnianiu programów księgowych on-line kosztują 400 -550 zł rocznie. To drogo, zważywszy na fakt, że fajny program księgowy instalowany stacjonarnie, o podobnych

możliwościach można mieć za ok. połowę tej kwoty.

A jednak kilka tysięcy przedsiębiorców korzystających z tych usług regularnie płaci za dostęp do programów księgowych i, jak twierdzą operatorzy, nie często rezygnują z wybranej formy powadzenia księgowości.

Dlaczego więc przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z księgowościon-line? Decyduje o tym kilka ich bezsprzecznych zalet.

Dostępność

Z programu księgowego on-line możesz skorzystać na każdym komputerze z dostępem do internetu, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz,jakiego systemu operacyjnego używasz i jaką masz przeglądarkę.

Leżąc na plaży na Majorce albo żeglując na Mazurach masz pełną kontrolę nad wystawianymi w twojej firmie fakturami i przez cały czas wiesz, jak stoją twoje finanse. Albo możesz sam trochę popracować.

Bezpieczeństwo

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem programu księgowego, to dość szeroki temat.

Po pierwsze, firmy udostępniające programy księgowe on-line są w stanie zapewnić wyższy poziom zabezpieczeń przed dostępem niepowołanych osób, niż posiada większość małych firm, używających programów stacjonarnych.

Po drugie, operatorzy zapewniają regularne tworzenie kopii zapasowych. A ty kiedy zrobiłeś backup swojego programu księgowego?

Po trzecie, nawet jeśli (odpukać) spali ci się biuro, sprzęt i dokumentacja księgowa, albo zaleje je powódź? to twoje dane księgowe są bezpieczne i łatwo możesz odtworzyć wszystkie papiery.

Aktualizacje

Jeśli masz zainstalowany stacjonarnie program księgowy, to musisz sam dbać o jego aktualizacje i zgodność z obowiązującymi przepisami

prawnymi. W przypadku programów on-line robi to za ciebie twój operator.

Prostota

Musisz przyznać ? programy do księgowości on-line są skonstruowane w prosty, przejrzysty i przyjazny dla użytkownika sposób. Więc jeśli zacząłeś z nich korzystać, nie będziesz chciał się przesiadać na inny program.

Są też przyczyny z pogranicza psychologii, wykorzystywane przez operatorów:

Na raty

Najczęściej firmy płacą za pojedyncze miesiące. A wydatek rzędu 50 zł odczuwasz słabiej niż jednorazowe wysupłanie 250 złotych.

Zaangażowanie

Ludzie nie lubią podejmować decyzji. A jeszcze bardziej nie lubią zmieniać decyzji, jeśli już w coś się zaangażowali. Jeśli dostali za darmo okres testowy użytkowania programu i zaczęli z niego korzystać,

to nie zmienią go łatwo.

A Ty?

Dlaczego używasz programów księgowych on-line? Lub dlaczego ich nie używasz?

Powiedz nam o tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.