mała firma okiem księgowej

Księgowość on-line ? porównanie programów (1)


Banner reklamujący pakiet Księgowość i Fakturowanie

Wpis archiwalny

Zapytałam niedawno moich znajomych, korzystających z księgowości on-line jakiego programu używają i czy poleciliby go swojemu przyjacielowi rozpoczynającemu prowadzenie działalności gospodarczej.

Odpowiedzi raczej mnie nie zdziwiły:

ifirma.pl

ifirma

ifirma

if?

Wyrażali się o niej dość ciepło, choć na ogół bez zachwytów. (Tak, wiem, jestem jedyną osobą na świecie, która emocjonuje się programami do prowadzenia księgowości )

Ale czy naprawdę nie masz innych możliwości w tej dziedzinie??

Ależ oczywiście, że są. Zbadałam je dla Ciebie!

 

Przyjrzałam się dokładnie cenom i funkcjom kilku programów do księgowości on-line. Porównałam je i przygotowuję serię postów na ten temat.

Kluczowym wymogiem dla mnie jest prostota działania programu. Dlatego wzięłam pod uwagę:

  • lidera rynku ? serwis ifirma.pl,
  • bardzo ciekawy serwis wfirma.pl (jeśli czytasz ten blog, to wiesz, że ich lubię i wkrótce dowiesz się dlaczego),
  • nowy program szybkafaktura.pl.

W tych trzech serwisach zarejestrować mogłam się sprawnie i szybko, za pomocą e-maila, bez konieczności kontaktu z handlowcem czy biurem obsługi klienta. Wiem, że ?usługi terminalowe? (czyli de facto możliwość korzystania w formie on-line) mają też inne programy ? np. CDN czy Lefthand, ale w ich przypadku trzeba specjalnie zamówić usługę ? więc przyjrzę się im w terminie późniejszym.

Całe to badanie jest przygotowaniem do raportu specjalnego ?Program księgowy dla twojej firmy?, który mam zamiar ?wydać? w końcu tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.