mała firma okiem księgowej

Wfirma.pl ? ciekawa funkcja ?Analizy?

wfirma.pl
Potrafisz więcej gdy jesteś online. Wypróbuj za darmo.

Poksięgowałam trochę w wfirmie.  Znalazłam kilka funkcji, które mi się zdecydowanie podobają. Jedną z nich jest funkcja Analizy (dostępna w zakładce ?Biuro?).

Funkcja ta pozwala Ci na szybką ocenę sytuacji firmy, bez konieczności sporządzania żadnych obliczeń.  Po prostu, wystarczy  jeden rzut okiem. Podstawowe informacje masz zestawione na jednej stronie ? kawa na ławę.

 

 

Wiesz ile zarabiasz.

Po lewej stronie masz dwa wykresy. Górny wykres obrazuje przychody i koszty w poszczególnych miesiącach. Dolny wielkość przychodów i kosztów narastająco.

Jest to dobra metoda, żeby zobaczyć jak kształtuje się twój dochód.

Nie musisz liczyć.

Po prawej stronie masz trzy tabelki.

Pierwsza ?Zestawienie przychodów i kosztów w roku? jest odbiciem tego, co widzisz na wykresach.

Druga tabela jest zestawieniem kwot vat należnego i naliczonego w poszczególnych miesiącach.

Warto poświęcić chwilę, na przyjrzenie się tabeli trzeciej. Są to uproszczone dla potrzeb PKPiR  ?Przepływy pieniężne? . Program robi zestawienie zapłaconych faktur sprzedażowych i zakupowych. W mojej testowej firmie sytuacja nie przedstawia się różowo.  Według przepisów podatkowych mam co prawda dochód, ale klienci jeszcze mi nie zapłacili. Więc musiałam poruszać swoim portfelem (albo wziąć kredyt), żeby zrobić trochę zakupów za gotówkę).

W przykładzie ta kwota jest stosunkowo niewielka. Jedak pamiętaj, że zbyt duże ujemne przepływy pieniężne są najczęstszą przyczyną utraty płynności, a w efekcie bankructwa firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.