mała firma okiem księgowej

Miesiąc z wfirma.pl


Wpis archiwalny

Prawie kończę księgowanie stycznia w wfirma.pl . Tak, wiem ? styczeń właśnie się kończy a czas na zamknięcie miesiąca mam do 20 lutego. Za styczeń powinnam dać sobie premię, bo zamknę miesiąc na długo przed terminem. :D

Zaczęłam wcześniej, bo to pierwszy miesiąc, który w wfirmie księguję ?na poważnie?. To znaczy nie testowo. Jest prawdziwa firma i są prawdziwe faktury. Spodziewałam się, że pewnych rzeczy będę musiała poszukać albo zapytać na forum.

Ale poszło mi nadspodziewanie gładko. Miałam właściwie tylko jeden problem. Jakieś pół godziny szukałam jak ustawić program tak, żeby wiedział, że moja firma nie jest vatowska. Przyzwyczajenie z ifirmy ? tam ustawiasz, że nie jesteś vatowcem i program nie zawraca Ci głowy sprawami związanymi z vatem. Księgujesz fakturę w kwocie netto ? a w PKPiR masz koszt w wysokości kwoty brutto.

Po bezskutecznym przekopaniu dostępnych opcji zajrzałam na forum. I przeczytałam, że takiej możliwości w wfirma nie ma. Po prostu, wfirma nie będzie myślała za mnie. Jeśli korzystasz z rozrachunków ? musisz wydatki księgować jako ?zwolnione?. Albo księgować je wprost do Księgi Przychodów i Rozchodów.

I to właściwie jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić. Można bez tej opcji przeżyć.

A poza tym pracowało mi się łatwo, miło i szybko. Pewnych rzeczy trzeba było poszukać, ale znajdowałam bez większego wysiłku. I jestem bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.