mała firma okiem księgowej

Ola Żuławińska – autorka serwisu

Kim jestem?

Nazywam się Aleksandra Żuławińska. I tak naprawdę niewiele osób pamięta długą wersję mojego imienia. To czasem bywa zabawne. Tak jak kiedyś, gdy w pracy zadzwoniła do mnie sekretarka prezesa firmy. ?Pani Olu, połączę do pani  takiego bardzo upartego Anglika. Od pięciu minut domaga się rozmowy z Aleksandrą. Proszę mu wytłumaczyć, że tu żadna Aleksandra nie pracuje?. :D Pracowałam tam już od dwóch miesięcy. A konia z rzędem temu, kto nauczy Anglika jak przeczytać moje nazwisko.

Prywatnie

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Mam już BAARDZOO dużego,dziwięcioletniego synka. Jestem miłośniczką górskich wędrówek , rowerów górskich i złotych, bałtyckich plaż. Tak, to zdjęcie w polarze to z wakacji. Wiało. Bujało. I było wspaniale. W języku polskim nie mamy odpowiedników wielu określeń, którymi opisuje się nowe technologie. Po angielsku powiedziałabym, że jestem ?cloud living? . Nie, nie mieszkam w chmurach i nie noszę głowy w chmurach. ?Żyję w internecie?, czyli do banku, na pocztę i do sklepu chodzę cyfrowo. Wielu ludzi znam głównie przez sieć. I pracować też chcę w internecie.

Zawodowo

Jestem magistrem ekonomii ? absolwentką kierunku Finanse Publiczne na Wydziale Ekonomii (wtedy jeszcze) Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Skończyłam również Studia Podyplomowe ?Finanse i Rachunkowość? w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania krakowskiej AE. Pracowałam jako księgowa. Zajmowałam się ?pełną księgowością?. A od 2003 roku prowadziłam w swojej firmie Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów. I nadal pomagam moim krewnym rozwiązywać problemy związane z księgowością małych firm. Wcześniej pracowałam także jako specjalista do spraw importu. To było już dość dawno, ale wiedzę, którą wtedy zdobyłam wykorzystuję do dziś.

Update 2016: Minęło już sporo czasu, kiedy pisałam ten tekst. Dziś przez trzy dni w tygodniu prowadzę biuro ekologicznej Fundacji ICPPC. Przez trzy dni pracuję dla swojej wolności. A w  niedziele zwykle wyłaczam cyfrowy świat i odpoczywam.

Hobbystycznie

Jestem blogerką. Choć powinnam może przenieść już ten punkt do działu ?Zawodowo?. Mój najważniejszy ostatnio projekt to właśnie AkademiaMalejKsiegowosci.pl. Lubię uczyć innych.  A moim celem jest pomaganie Tobie ? właścicielowi małej firmy w sprawnym prowadzeniu biura, a zwłaszcza ewidencji księgowych, aby zapewnić dobrą współpracę z Twoim biurem rachunkowym oraz wykorzystywaniu dostępnych danych finansowych do sprawnego zarządzania Twoją firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.