mała firma okiem księgowej

5 powodów aby zlecić prowadzenie księgowości twojej firmy do biura rachunkowego

wfirma.pl
Potrafisz więcej, gdy jesteś online.

 

Jeśli dopiero zaczynasz własną działalność gospodarczą lub gdy twoja firma dynamicznie się rozwija, zastanawiasz się, kto odpowiednio poprowadzi twoją księgowość. Warto rozważyć zlecenie prowadzenia twoich spraw księgowych do wyspecjalizowanego biura rachunkowego.

Dlaczego:

 

  • Zajmiesz się swoją robotą.

 

Jesteś specjalistą i znasz się na swojej pracy. Robisz projekty, malujesz, szyjesz, albo wykonujesz zupełnie inne zajęcie. Zlecając prowadzenie księgowości do biura rachunkowego nie będziesz musiał nauczyć się mnóstwa przepisów i nabywać nowych dla Ciebie umiejętności prowadzenia ksiąg i wypełniania formularzy podatkowych. I będziesz robić to, co lubisz.

 

  • Oszczędzisz pieniądze.

 

Powiesz: ?ale przecież ja zrobię to za darmo?. A jaki jest koszt twojego czasu? Ile mógłbyś zarobić w tym czasie, który musisz poświęcić na prowadzenie buchalterii, naukę i na czytanie przepisów.

 

  • Zminimalizujesz ryzyko błędów.

Jeśli zlecasz prowadzenie księgowości specjalistom, korzystasz z ich doświadczenia, z tego, że w razie wątpliwości łatwiej im zasięgnąć porady kolegi z biura czy prawnika (ostatecznie prowadzą sprawy przynajmniej kilku firm, więc część zdarzeń, które są dla ciebie nowością, już kiedyś przerobili). Korzystasz też z tego, że biuro ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z racji prowadzonej działalności.

 

  • Będziesz mieć pewność, że Twoje podatki policzone są prawidłowo.
  • I będziesz spać spokojnie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.