mała firma okiem księgowej

Prowadzenie księgowości małej firmy ? garść rad dla laika

„Mam zerowe doświadczenie w prowadzeniu działalności i księgowości. Programy stworzone do tego celu są zbyt skomplikowane dla laika i zbyt mało przejrzyste. Nie jestem komputerowym analfabetą, Pracowałem jako grafik i cale życie mam kontakt z komputerem, ale na rachunkowości po prostu się nie znam. Programy powinny być prostsze albo instrukcje powinny być pisane w sposób umożliwiąjący zrozumienie tego przez osobę po gimnazjum . (?) i prosiłbym o pomoc w wybraniu odpowiedniego programu i dobre rady -jak się to robi??!!

wfirma.pl
Twoja firma tam gdzie Ty!

Programów do prowadzenia małej księgowości jest mnóstwo. Proste i trudniejsze, i naprawdę jest w czym wybierać. (Te łatwiejsze zwykle są droższe, choć nie znaczy, że każdy drogi program do prowadzenia PKPiR jest prosty).

Twój problem leży jednak nie w braku możliwości rozgryzienia jak działa program. Napisałeś ?na rachunkowości po prostu sie nie znam?. I tu jest pies pogrzebany.

Mam dla Ciebie ważną wiadomość. Jeżeli zdecydowałeś się na prowadzenie działalności gospodarczej to i tak nie uciekniesz przed zaznajomieniem się przynajmniej z podstawami małej księgowości i podatków. I im szybciej przyswoisz tą wiedzę, tym lepiej dla Ciebie. Naprawdę dobrze jest wiedzieć co może być kosztem i jak go udokumentować, a co jest Twoim przychodem.

Jeśli decydujesz się samodzielnie prowadzić swoją księgowość -to przyjrzyj się aplikacjom księgowym dostępnym on-line, np. wfirma.pl. Są one dość przyjazne. Jednak na Twoim miejscu poważnie zastanowiłabym się na zleceniem prowadzenia księgi przychodów i rozchodów profesjonalistom. Usługi biura rachunkowego dla małej firmy mogą kosztować ok 100 ? 150 zł. Oszczędzają za to mnóstwo czasu i pozwalają skoncentrować się na działaniach, które pozwalają Ci zarabiać pieniądze.

Nawet jeśli zlecisz komuś prowadzenie pkpir to i tak będziesz musiał sam wystawić rachunki albo faktury, poprowadzić ewidencję przychodów czy ewidencję przebiegu pojazdu. Pracy biurowej Ci nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.